Historia

-Program Ltvm  powstał na bazie programu informacyjno planszowego emitowany w/TV. Kablowej MTK/  z emisją jeszcze na komputerach Amiga rok powstania 1995. program emitował głównie  informacje związane z /TV. Kablową MTK/ ale nie tylko również różne wydarzenia z życia miasta z rożnym nasileniem.

-Program w latach 2012-2014 został przekształcony w kanał lokalny pod nazwą Ltvm przygotowując różne reportaże  z różnym odbiorem i zainteresowaniem przy realizacji z umiarkowanym zaangażowaniem przez zatrudnianych stażystów i pracowników w /TV. Kablowej MTK.

-W roku 2016 po zbyciu /TV. Kablowej MTK/ wyodrębniony program został niezależnym programem nadawanym niezależnie przez Firmę MSC  nadal w /TV. Kablowej teraz Lukman/ program emitowany jest w trzech miastach Międzyrzec, Łuków, Radzyń i dociera do ok 5600 widzów.

-W roku 2017 jest realizowana budowa mini studia do realizacji prowadzenia nagrań z zaproszonymi lub zainteresowanymi osobami lub podmiotami do prezentowania informacji i opinii społecznych politycznych dotyczących naszych spraw lokalnych

-W roku 01.2019 została uruchomiona transmisja na żywo, msza transmitowana jest w każda niedzielę z Kościoła par. Chrystusa Króla w M-ecu Podl. ogodz. 12:00

-Od 01.08.2022 kanał został przekształcany na kanał Regionalna Telewizja Podlasie (RTVP HD)